REKLAMA [A] - GBS BANK
Nietrzeźwy motorowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu.

Policjanci myśliborskiej drogówki podczas patrolu Myśliborza, na ul. Bohaterów Warszawy zauważyli kierującego motorowerem, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na oznakowane przejście.

Mundurowi natychmiast podjęli wobec kierującego kontrolę drogową. W trakcie kontroli drogowej policjanci ustalili, że 50 - latek znajduje się pod wpływem alkoholu.

W ubiegłą sobotę mundurowi z myśliborskiego Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu ulicy Bohaterów Warszawy w Myśliborzu zauważyli kierującego motorowerem, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na oznakowane przejście dla pieszych. Mundurowi wobec lekkomyślnego kierowcy podjęli kontrolę drogową. W trakcie kontroli funkcjonariusze dokonali sprawdzenia stanu trzeźwości 50- letniego kierowcy. W trakcie sprawdzenia, okazało się, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości.

Mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Niestety ale apele kierowane do kierujących o odpowiedzialne zachowania na drodze nie przenoszą skutków. Zawsze znajdzie się nieodpowiedzialny kierujący, który swoim zachowaniem doprowadzi do poważnego zagrożenia w ruchu drogowym dla siebie ale również dla innych uczestników ruchu.

Zgodnie z nowymi, obowiązującymi od września 2022r przepisami za popełnione wykroczenia z art. 86 b §1 pkt 1 kodeksu wykroczeń tj. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych sprawcy grozi grzywna w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych natomiast kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat.

Myśliborscy policjanci przypominają. Kierujący pojazdem mechanicznym ma obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych i ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który się na nim znajduje. Dlatego istotne jest zawsze zmniejszenie prędkości przed przejściem dla pieszych czy przejazdem dla rowerzystów i uważne rozejrzenie się.

Przypominamy! Przestrzeganie przepisów leży w interesie wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pieszy, jako niechroniony uczestnik ruchu drogowego, doznaje bardzo poważnych obrażeń, często skutkujących kalectwem albo nawet śmiercią. Natomiast samo uczestnictwo w wypadku drogowym może powodować uraz do końca życia.

Źródło: Policja Myśliborz

10-10-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]