REKLAMA [A] - GBS BANK
 Porozumienie w sprawie włączenia OSP Warnice do KSRG.

6 września 2022 r. w Posterunku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Dębnie odbyło się spotkanie w sprawie podpisania trójstronnego porozumienia o włączeniu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Warnice do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego (KSRG).

W spotkaniu uczestniczyli p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu - bryg. Grzegorz Gonera, Burmistrz Dębna - Grzegorz Kulbicki, Komendant Gminny OSP - dh Edward Skoczylas oraz Prezes OSP w Warnicach - dh Adam Ekiert.

OSP Warnice musiała spełnić szereg uwarunkowań zgodnie z obowiązującymi przepisami, proces był długotrwały i rozpoczął się w marcu 2016 roku.

W tym okresie:

- zwiększyła się liczba uprawnionych druhów do uczestnictwa w akcjach z 15 do 24 osób,
- druhowie uczestniczyli łącznie w 53 różnorodnych szkoleniach strażackich,
- został wymieniony pojazd pożarniczy na młodszy marki MAN,
- doposażono w sprzęt specjalistyczny (hydrauliczny sprzęt ratowniczy, aparaty powietrzne, pompy, pilarki spalinowe) umundurowanie specjalistyczne i system selektywnego alarmowania z nową elektroniczną syreną. Na zakup wyposażenia OSP pozyskała znaczne dotacje.

Na mocy podpisanego porozumienia Komendant Główny PSP będzie mógł wydać decyzję o włączenie OSP Warnice do KSRG. Zakres obowiązków druhów będzie porównywalny ze strażakami z PSP, teren działania będzie obejmował cały powiat z możliwością dysponowania na terenie województwa i kraju.

Zdecydowanie wzrośnie zabezpieczenie operacyjne naszej gminy i powiatu.

Komendant Gminny OSP
Edward Skoczylas
foto Piotr Jarosiński

09-09-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

Dodatkowa, Online, Zdalnie, Chałupnicza, Bez doświadczenia

Poszukuje osób zainteresowanych prostą pracą wykonywaną zdalnie przez Internet. Jeśli znasz podstawową obsługę komputera/smar...


Wycena nieruchomości, wycena mieszkań, wycena domów

Jeśli otrzymałeś spadek , nie wiesz ile warta jest twoja nieruchomość chciałbyś Rzetelnie wycenić jej wartość rynkową to dobrze...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]