Reklama [A] - GBS BANK
Ponad 12,1 mln złotych dla szpitali w województwie zachodniopomorskim. 600 000 zł dla Szpitala w Barlinku.

We wtorek 30 marca w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie doszło do parafowania 14 umów z dyrektorami 14 placówek medycznych.

Dotacje przyznane w ramach Rządowego Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 (środki zgromadzone dzięki podatkom ciężko pracujących Polek i Polaków) przeznaczone zostaną na zakup potrzebnego sprzętu oraz na remont i budowę nowoczesnej infrastruktury.

Dotacje otrzymały szpitale, których wnioski uzyskały rekomendację wojewody zachodniopomorskiego. Do placówek medycznych trafią m.in: kardiomonitory, aparatura USG, RTG oraz do diagnostyki metodą PCR wirusa SARS CoV-2.

- To pierwsza transza środków w tym roku. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnych, które spłyną do zachodniopomorskich szpitali – przekazał wojewoda Bogucki.

Placówką z powiatu myśliborskiego, która otrzyma dofinansowanie w wysokości 600 000 zł jest Szpital w Barlinku. Dzięki przyznanym środkom zakupiony zostanie autoklaw, czyli urządzenie do sterylizacji narzędzi.

Rozbudowana i przebudowana zostanie także instalacja tlenu wraz z infrastrukturą techniczną. Koszt tego zadania wyniesie 302 296 zł.

30-03-2022 Redakcja
Portal ZMY24.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników portalu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje. Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Dodaj komentarz

OGŁOSZENIA

EDUKACYJNE GRY dla DZIECI do skakania i zabawy KangurGra.pl

Super gry do nauki, skakania i zabawy od KangurGra.pl to rozrywka, edukacja oraz pomoc dydaktyczna w szkole i przedszkolu. Proj...


Skup Aut Hyundai h100 Nissan Urvan Mazda e2200

SKUP AUT Z LISTY VOLKSWAGEN SHARAN LUB ALHAMBRA TYLKO 2.0 BENZYNA LUB LPG GOLF III KOMBI TYLKO 1.8 i 1.6 benzyna TRANSPORT...

ŚLEDŹ NAS

REKLAMA [B]

Reklama [B] - Prokop i Syn

NAJCHĘTNIEJ CZYTANE

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Mostkowo: Rowerzysta potrącony przez motocyklistę.

Około godziny 15:40 na trasie rowerowej w okolicach miejscowości Mostkowo doszło do wypadku, w którym udział wzięli kier...

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

W trzy dni policjanci zatrzymali 6 osób.

Myśliborscy policjanci zatrzymali w ciągu 3 dni aż sześć osób poszukiwanych w tym cztery osoby do odbycia kary pozbawien...

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

Donald Tusk z wizytą w Barlinku.

20 maja w Barlinku pojawił się przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

REKLAMA [C]

REKLAMA [D]

Reklama [D] MARAL BHP

REKLAMA [E]

REKLAMA [E]

REKLAMA [F]

REKLAMA [F]